'Kunstschilder Mees weet niet hoe hij zijn rouwproces moet verwerken, het licht in zijn ogen keert terug wanneer een magische gebeurtenis hem weer bindt aan zijn vrouw.'
Windstil wordt een kortfilm over rouwen. Er komt natuurlijk drama in voor maar ook zal de film kunnen inspireren om steun te vinden als je zelf ergens om rouwt.
Tijdens veldonderzoek over het thema rouwen, stuitte schrijver en
'Kunstschilder Mees weet niet hoe hij zijn rouwproces moet verwerken, het licht in zijn ogen keert terug wanneer een magische gebeurtenis hem weer bindt aan zijn vrouw.'
Windstil wordt een kortfilm over rouwen. Er komt natuurlijk drama in voor maar ook zal de film kunnen inspireren om steun te vinden als je zelf ergens om rouwt.
Tijdens veldonderzoek over het thema rouwen, stuitte schrijver en regisseur Luuk van der Voort op een onderwerp die zeer herkenbaar is, namelijk een magische gebeurtenis tijdens de rouw, dat te associëren is met een overleden persoon of dier. Bovendien had bijna iedereen wel een eigen versie of gebeurtenis.

Het doel van Windstil
Wat ik hoop is dat de kijker na de film de dialoog aangaat met zijn vrienden of familie en deelt wat ze misschien zelf hebben meegemaakt, zo helpt dat mensen die zelf ergens over rouwen een nieuw steunpuntje te kunnen ontdekken. Hoe gek het ook kan zijn, het kan echt een bron van kracht betekenen!
En met de film willen we ook de kijker informeren over hart en vaatziekten bij vrouwen. Hart en vaatziekten bij vrouwen is namelijk een echte sluipmoordenaar. Symptomen die heel erg lijken op klachten die bij de overgang of stress passen, terwijl het bij mannen juist typerende klachten zijn bij hart en vaatziekten.
Schrijver en regisseur - Luuk van der Voort

Ik ben de maker van Windstil. Al een aantal jaar ben ik volop beeldmaker. Of het nou fotografisch of filmisch is, bij beide disciplines ga ik graag tot het uiterste om beeld te maken.
Benieuwd wat ik al heb gemaakt als beeldmaker? Hier zijn wat linkjes waar wat werk van mij te vinden is:
Portfolio
Instagram
Linkedin
Facebook
Voeg me gerust toe op de social media kanalen en laten we kennis te maken!
Waar gaat het geld naartoe?
Naast dat ik een zeer gepassioneerd team om me heen heb, blijft film maken toch een hoop geld kosten, bijvoorbeeld de huur van spullen, catering en de accommodatie voor mensen van buiten Limburg en de locatie waar we gaan draaien, kosten voor de draaidagen een hoop geld.
Uiteindelijk is het wel allemaal waard, want zonder deze talenten en zonder het hoogwaardige materiaal waar we op gaan draaien, zou de film een stuk minder mooi zijn en wellicht zijn doel niet duidelijk overbrengen. Ik wil graag dat uit de film het beste wordt gehaald en als pure beeldmaker streef ik er naar om zelfs wat cinematografie awards binnen te slepen op film festivals!
De Crew
Een filmmaken kan een regisseur en/of script schrijver natuurlijk niet alleen, daarvoor hebben we dit rijtje talenten:
Regie assistentie door Boudewijn Lemmens. Boudewijn is een half van Rec.709 crew. Hij is een perfectionist en een doorpakker. Hij snapt heel goed wat een regisseur voor ogen heeft en zal mij als regisseur ontlasten van productionele taken zodat ik me volop kan focussen op spelregie. En ook daarbij zal hij zijn kennis toepassen om mij te helpen het beste uit de acteurs te halen!
D.O.P. ofwel, Director of Photography door Maikel Crombach. Maikel is de andere helft van de Rec.709 crew. Maikel en ik zitten vaak in dezelfde boot. Allebei zijn wij door en door getraind in het maken van beeld. We doen eigenlijk niks liever en ik heb mijn volle vertrouwen in dat hij mijn script en ideeën naar goed beeld kan vertalen.
Maikel gaat samen met een van Limburgs meest talentvolle camera mannen aan de slag om de film zo mooi mogelijk te schieten, namelijk Martijn Martens. Ooit begonnen met filmen voor de leuk, is Martijn nu uitgegroeid tot full-time cinematograaf. Bovendien beschikt Martijn van zo goed als de beste equipment om qua beeld helemaal in de film te worden gezogen.
Dean Kisters is onze gaffer! De man die het licht altijd op een filmische manier ziet en kan plaatsen. En daarnaast ook een fantastische kunstenaar.
Dean, Maikel en Martijn zijn goed op elkaar ingespeeld want ze hebben regelmatig op set gestaan met elkaar. Ze kennen elkaars equipment en weten heel goed wat ze van elkaar verwachten.
Angelo Bombrini, de geluidstechnicus en componist. De man die alles met geluid kan. Hij werkt al meer dan 25 jaar voor film en tv op heel divers gebied. Angelo's muziekkunsten zijn overigens te bewonderen in de film die Boudewijn pas geleden heeft geschoten, "Kopje Onder", die ook via Voordekunst is gerealiseerd. Angelo heeft daarvoor de soundtrack gemaakt en deze klopte helemaal met het gevoel van de film.
Nieuwste donaties

DM
4-04-2023 16:59Luuk is een gepassioneerd filmmaker die het verdient om deze film te maken.

Lonneke
1-04-2023 14:23Mooi en inspirerend verhaal✨ Ik ben heel benieuwd naar het eindresultaat!

Ineke&Erwin
28-03-2023 21:08Veel succes Luuk, mooi thema!